Hawaiské Ostrovy 

Obecně

Podrobně

Hawaiské Ostrovy

Havajské Ostrovy Dovolená

Při pohledu na havajskou vlajku, spatříme osm pruhů. Neboli přesně tolik, z kolika ostrovů se Havajské ostrovy skládají. Největším je ostrov Havaj následován ostrovem Oahu, na kterm leží hlavní město Honolulu. Třetím největší je ostrov Maui.

Havajské ostrovy - přístav

Havajské ostrovy – přístav

Abychom pochopili, jaký mají ostrovy charakter, musíme se podívat na jejich vznik. Celé Havajské ostrovy leží na tektonické desce. Ta se pohybuje a neustále vytváří další a další podmořská pohoří. Ostrovy jsou jen vrcholky těchto hor, roztroušené po mořské hladině. Mimořádně zábavná může být právě oblíbená poznávací plavba mezi těmito ostrůvky.

Havajské ostrovy byly poprvé osídleny okolo roku 500 n.l. Až do 1820 se zde prakticky každý živil zemědelstvím a rybolovem. Velikou změnu přineslo lovení velryb, které znamenalo pro chudé ostrovy příliv peněz a následnou úspěšnou výrobu cukru. I když jsou dnešní Havajské ostrovy jiné, tradice rybolovu je stále znát v místní kuchyni nebo i přístavech.

Následně v roce 1959 byly Havajské ostrovy vybrány za padesátý stát USA a jako hlavní město bylo zvoleno Honolulu, ležící na ostrově Oahu. Díky tomuto je nutné při cestě mít vízum (řeší se s CK při objednání zájezdu).

S odlivem lovení velryb a masivní výroby cukru v posledních letech Havajské ostrovy trpí nezaměstnaností. Nezaměstananí lidé se proto začínají orientovat na cestovní ruch, otevírají hotely, restaurace, stánky s občerstvením nebo suvenýry. Jsou velmi přátelští, ochotní poradit a velmi rádi se podělí se o své ostrovy s návštěvníky.

Skoro se až může zdát, že Havajské ostrovy byly přímo stvořeny pro to, aby byly oblíbenou exotickou destinací. Čisté písčité pláže, krásné hotely, restaurace s místními specialitami, příjemní domorodí lidé, kdekoliv se domluvíme anglicky a zaplatíme americkým dolarem. Odpočinek během dovolené zaručen.

Fotografie

Havajské ostrovy - ostrov Maui - surfování

ostrov Maui, Hookipa Beach

Havajské ostrovy - ostrov Maui - pláž

ostrov Maui, Kapalua bay

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - pláž

ostrov Havaj, Punaluu Beach Park

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - tanečnice

ostrov Havaj, tanečnice

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - Waianapanapa Park

ostrov Havaj, Waianapanapa Park

HawaiskeOstrovy.cz - Hawaiské Ostrovy Dovolená
2009 - 2024