Hawaiské Ostrovy 

Obecně

Podrobně

Hawaiské Ostrovy

Příroda Hawaiské Ostrovy

Pokud je na Havajských ostrovech něco, co je skutečně neopakovatelné a stojí za to zažít, tak je to místní příroda. Žádné jiné ostrovy nemají tak krásné pláže, vzrostlé palmy, nádherný hornatý povrch kontrastující s mořem a vlnami se surfujícími návštěvníky.

Hawai - údolí chrámů

Hawai - údolí chrámů

Hawai Národní vulaknický park je domovem dvou největších sopek. Pokud si naplánujete výlet právě zde, počítejte s nejméně devíti hodinami strávených v nádherné, vulkanicky činné, oblasti. Vše si ovšem důkladně naplánujte, aby jste se z parku dostali před setměním. Na cestách dávejte pozor na volně se pohybující ohrožené havajské husy.

Akaka Falls, Akakské vodopády, leží přibližně 10 Km od města Hilo. Voda padající z výšky více než 140 metrů jen dotváří společně s divokou přírodou v okolí dokonalou atmosféru exotické země. V blízkosti je parkoviště a asi 20 minut dlouhá procházka nás zavede k menším, neméně uchvatným, vodopádům.

Černé pláže, neboli pláže s černým pískem, byly vytvořeny díky vulkanické činnosti. Nejznámější je Kehena Beach. Další, velmi zajímavou alternativou, jsou pláže se zeleným pískem. Obě variace nabízejí neopakovatelný zážitek, který nemůže poskytnout žádná jiná země.

Kávové farmy nabízejí výbornou příležitost pro odpolední procházku místní přírodou. Během odpoledne se blízce seznámíme s místní krajinou a přírodními podmínkami. Největší farmy se nacházejí nad městem Koha.

Pro návštěvníky, kteří si neužijí dostatečně exotické přírody při předchozích aktivitách, je zde Mauna Kea. Jedná se o největší horu na zemi (meřeno od její základny) a stala se mezinárodním centrem astronomů z celého světa.

Fotografie

Havajské ostrovy - ostrov Maui - surfování

ostrov Maui, Hookipa Beach

Havajské ostrovy - ostrov Maui - pláž

ostrov Maui, Kapalua bay

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - pláž

ostrov Havaj, Punaluu Beach Park

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - tanečnice

ostrov Havaj, tanečnice

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - Waianapanapa Park

ostrov Havaj, Waianapanapa Park

HawaiskeOstrovy.cz - Hawaiské Ostrovy Dovolená
2009 - 2023