Hawaiské Ostrovy 

Obecně

Podrobně

Hawaiské Ostrovy

Volný čas Hawaiské Ostrovy

Havajské ostrovy jsou výborným příkladem, že dovolená nemusíme strávit jen mezi pláží a hotelem. Tato země k tomu má taky všechny přírodní předpoklady.

Hawai - Buttons big stick

Hawai - Buttons big stick

Hilton Waikoloa Village nabízí neskutečný zážitek. Přímo v laguně je možné si zaplavat mezi delfíny. Ti vesele vyskakují z vody, 'tančí', pohybují se ve skupinách případně spolu pomocí ploutev komunikují. Je nutno si ovšem na přibližně půlhodinový zážitek připravit asi 200$.

Botanické zahrady. V mnohých z nás je to synonymum pro ztrátu času a nudu. Na Havajských ostrovech se ale opak stává pravdou. Díky naprosto odlišné přírodě a zábavnému pojetí jsou botanické zahrady neustále zahrnuty návštěvníky. Jistou známkou popularity je, že jen ve městě Hilo se nacházejí rovnou tři.

Surfování je jednoznačně nejoblíbenější a mezi návštěvníky nejvyužívanější vodní sport. Na některých místech se lze bežně setkat s obrovskými vlnami, které jsou právě pro tento sport tolik žádané. Obrázek si lze udělat na videu z Hawaiských ostrovů.

K překrásnému moři samozřejmě patří i potápění. Konkrétně ostrov Havaj je nejlepším místem, kde začít. V místě se nachází spousta potápěčských základen, kde je možno jak zapůjčit vybavení, tak si i domluvit instruktora a průvodce podmořským světem. Potápění na Havajských ostrovech je vhodné i pro úplné začátečníky.

Hornatá vulkanická příroda v okolí přímo vyzývá k horolezectví. V každém turistickém centru si lze domluvit celodenní nebo půldenní výlet do hor spojený s lezením po skalách s profesionálním horolezcem. Hned po potápění nejlepší možnost, jak poznat Hawai z úplně jiné perspektivy.

Fotografie

Havajské ostrovy - ostrov Maui - surfování

ostrov Maui, Hookipa Beach

Havajské ostrovy - ostrov Maui - pláž

ostrov Maui, Kapalua bay

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - pláž

ostrov Havaj, Punaluu Beach Park

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - tanečnice

ostrov Havaj, tanečnice

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - Waianapanapa Park

ostrov Havaj, Waianapanapa Park

HawaiskeOstrovy.cz - Hawaiské Ostrovy Dovolená
2009 - 2023