Hawaiské Ostrovy 

Obecně

Podrobně

Hawaiské Ostrovy

Ostrov Havaj Dovolená

Ostrov Havaj, často nazýván jako Big Island (veliký ostrov), je největším ostrovem Havajských ostrovů. Jeho velikost je dokonce dvakrát větší, než všechny ostatní ostrovy dohromady.

ostrov Havaj, Waianapanapa Park

ostrov Havaj, Waianapanapa Park

Na ostrově Havaj se nacházejí dvě veliká mezinárodní letiště. Prvním je 'Kona International Airport' ve městě Kona. Druhé letiště se nachází ve městě Hilo - 'Hilo International Airport'. Pokud se vydáte na dovolenou na ostrov Havaj, pravděpodobně přistanete v Kona. Je zde ještě možnost přistát v hlavním městě Honolulu na ostrově Oahu a na ostrov Havaj se dopravit dalším spojem během asi 30 minutového letu.

Hlavní turistické destinace na ostrově Havaj lze rozdělit na tři oblasti - Kona, Hilo a Puna. I když Puna nemá letiště v bezprostřední blízkosti, jako ostatní dvě destinace, je často voleno díky blízkosti úžasného Národního vulkanického parku. Ve všech destinacích jsou k dispozici luxusní rezorty, hotely a případně i soukromé apartmány.

Pokud se chystáte na mnoho poznávacích výletů po okolí, doporučuje se zapůjčení auta. Nejlépe je si jej zarezervovat před příletem. Naprostá většina návštěvníků ovšem k dopravě po ostrově Havaj využívá turistické autobusy, taxi, veřejnou dopravu a případně limuzíny.

Z návštěvy exotické země není potřeba mít žádné obavy. Na ostrově Havaj je takřka nulová kriminalita, všichni hovoří plynně anglicky, platí se americkým dolarem a není problém kdekoliv na ostrově narazit na bankomat (americké označení ATM).

Fotografie

Havajské ostrovy - ostrov Maui - surfování

ostrov Maui, Hookipa Beach

Havajské ostrovy - ostrov Maui - pláž

ostrov Maui, Kapalua bay

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - pláž

ostrov Havaj, Punaluu Beach Park

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - tanečnice

ostrov Havaj, tanečnice

Havajské ostrovy - ostrov Havaj - Waianapanapa Park

ostrov Havaj, Waianapanapa Park

HawaiskeOstrovy.cz - Hawaiské Ostrovy Dovolená
2009 - 2023